Elektromobily a hybridy budou usilovat o body do mistrovství světa

14.4.2017

Rozkvetlá jihočeská příroda a vozidla s pohony budoucnosti. Už šestým rokem láká tato kombinace do Českého Krumlova a okolí příznivce elektromobility a vozidel spalujících stlačený zemní plyn. Nejinak tomu bude i letos. Ve dnech 18. až 20. května pořádá ÚAMK South Bohemia Rally Club ve spolupráci s týmem ČK motorsport 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017, mezinárodní soutěž zařazenou do seriálu mistrovství světa FIA Electric and New Energy Championship.

Oproti loňské premiéře ve světovém šampionátu, jejíž význam podtrhla návštěva prezidenta Mezinárodní automobilové federace a bývalého šéfa stáje F1 Ferrari Jeana Todta, doznala jediná rallye pravidelnosti pro auta s alternativním pohonem v České republice změn. Ta nejdůležitější je způsobena vypsáním šampionátu FIA pouze pro elektromobily, hybridy a vozidla na vodík.

„Ostatní účastníci, například majitelé aut na CNG nebo LPG, samozřejmě můžou startovat také, pro ně ale vypisujeme národní ÚAMK Regularity Trophy, díky které jim odpadne několik povinností vyplývajících z mezinárodních sportovních řádů. Například nemusí ponechat svá auta přes noc v uzavřeném parkovišti. Všem zájemcům o účast s elektromobilem či hybridem naopak z důvodu prestiže doporučujeme přihlásit se do hodnocení mistrovství světa, jelikož parc fermé bude zároveň i místem pro dobíjení,“ vysvětluje ředitel soutěže Pavel Kacerovský s tím, že elektronická přihláška je k dispozici společně s informacemi o programu a pravidlech na oficiálních internetových stránkách www.rallye-newenergies.cz.

Hodnocené části rallye bude stejně jako v minulých ročnících předcházet hvězdicová jízda. Prezentace účastníků a slavnostní start se tak uskuteční souběžně na dvou místech. Posádky budou mít možnost si libovolně vybrat mezi Táborem, kde má organizaci na starosti tamní Střední průmyslová škola strojní a stavební, a hornorakouským městem Rainbach im Mühlkreis nedaleko Freistadtu. Pro společnost Kreisel Electric, zabývající se bateriovými systémy a přestavbou klasických vozidel na elektromobily, bude New Energies Rallye příležitostí ke slavnostnímu otevření zbrusu nového moderního sídla 3KOne.

Po čtvrtečních administrativních a technických přejímkách v krásném prostředí Pivovarské zahrady v Českém Krumlově čeká na účastníky slavnostní galavečer v pětihvězdičkovém Hotelu Růže. V následujících dvou dnech pak budou soutěžící porovnávat, kdo zvládne co nejpřesněji dodržovat organizátory stanovený rychlostní průměr na trati náročných zkoušek pravidelnosti.

„Přípravě trasy jsme věnovali velkou pozornost. Nejenže chceme prověřit schopnost spolupráce mezi jezdcem a spolujezdcem prostřednictvím ukrytých fotobuněk měřících čas. Důraz bude kladen na řidičské schopnosti a dobrou orientaci. Pro posádky jsme oproti loňsku připravili více než dvojnásobnou délku testů vedoucích po trati současných nebo bývalých rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov. Během pátku a soboty ujedou celkem přes 300 kilometrů, z toho více než polovina bude měřena na desetinu sekundy přesně. Všichni startující se můžou těšit, že navštíví místa, kde ve stejném termínu budou mezi sebou bojovat o co nejlepší umístění špičkoví jezdci se skutečnými závodními speciály. Nezapomenutelným zážitkem každoročně bývá průjezd speciálním testem na výstavišti v Českých Budějovicích, který se jede nedlouho před startem „velké“ rallye a je obsypaný diváky,“ nabízí ředitel 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017 pohled do itineráře.

Kontakt na pořadatele:

Pavel Kacerovský
ředitel 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017

Telefon: +420 728 547 505
E-mail: kacerovsky@ckmotorsport.cz