New Energies Rallye Český Krumlov opět součástí světového šampionátu

13.1.2017

Unikátní soutěž vozidel s alternativními pohony bude znovu zařazena do kalendáře mistrovství světa. Šestý ročník New Energies Rallye Český Krumlov je na programu ve dnech 18. až 20. května 2017. Sportovní podnik konaný v panenské jihočeské přírodě, jehož primárním cílem je prezentace čisté mobility, dozná oproti loňsku několika změn.

Stejně jako v minulých letech pořadatelé z ČK motorsportu a ÚAMK uspořádají mezinárodní závod elektromobilů, hybridů a vozidel poháněných plynem souběžně s klasickou rallye. „Organizačně je sice tato varianta nesmírně náročná, pokud ale chceme propagovat budoucnost motorismu, musíme využít početné divácké kulisy, kterou každoročně českokrumlovská rallye má,“ vysvětluje logický důvod propojení obou akcí ředitel soutěže Pavel Kacerovský.

Atmosféru „velkého“ podniku si pravidelně pochvalují sami účastníci New Energies Rallye, když můžou projíždět místy, kde bojují o vavříny nejrychlejší domácí piloti automobilových soutěží. Zvlášť si užívají speciální test na českobudějovickém výstavišti. „Nejinak tomu bude i v letošním roce. Trasu ekologické soutěže připravujeme s přihlédnutím na itinerář a harmonogram klasické rallye. Vzhledem ke změnám předpisů ve světovém šampionátu budou mít tentokrát vozy na plyn stejnou trať jako elektromobily,“ odhaluje Kacerovský plány organizačního týmu.

Tři nejlepší posádky 5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016.

Na prvním místě elektropohon

Mistrovství světa ponese v roce 2017 název FIA Electric and New Energy Championship a bude vypsáno výhradně pro vozidla, která jsou poháněna elektřinou. Jedenáctidílný seriál e-rallye pravidelnosti se kromě České republiky uskuteční ještě v Itálii, Slovinsku, Španělsku, Rakousku, Bulharsku, Německu, San Marinu, Řecku, Monaku a Švýcarsku. O body budou bojovat pouze majitelé elektromobilů, hybridů a vozidel vybavených palivovými články (elektrochemické zařízení schopné vytvářet elektrickou energii z vodíku a okysličovadla – tedy kyslíku či vzduchu).

Hojně zastoupená kategorie vozidel spalujících CNG, kterou v minulých letech opanovala především značka SEAT, však nepřijde zkrátka. Více už ředitel jihočeské rallye Pavel Kacerovský: „Pro auta na plyn a další druhy pohonu vypíšeme takzvaný Pohár pořadatele, a tak budou mít možnost absolvovat plnohodnotnou soutěž, pouze nebudou hodnoceni ve světovém šampionátu. Tím jim odpadne několik povinností vyplývajících z řádů FIA, například nutnost ponechat vozidlo v uzavřeném parkovišti mezi jednotlivými etapami. Uvolnění pravidel se částečně dotkne také jezdců s vozidly na elektřinu, kteří nebudou chtít bodovat do mistrovství světa.

6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017 odstartuje ve čtvrtek 18. května odpoledne hvězdicovou jízdou z jihočeského Tábora a rakouského Freistadtu. Po dojezdu do Českého Krumlova budou v tamní Pivovarské zahradě následovat administrativní a technické přejímky. Během pátku a soboty posádky čeká bitva o co nejlepší umístění na trati několika náročných regularity zkoušek. Významnými body na trase budou kromě Českého Krumlova také Výstaviště České Budějovice a moderní skiareál v Lipně nad Vltavou. Účastníci se můžou těšit na bohatý doprovodný program včetně zahajovacího galavečera v pětihvězdičkovém Hotelu Růže.

Podrobnosti o soutěži, která bude po dvou závodech v Itálii a jednom ve Španělsku čtvrtým dílem FIA Electric and New Energy Championship 2017, průběžně sledujte na oficiálních internetových stránkách www.rallye-newenergies.cz.

Kontakt na pořadatele:

Pavel Kacerovský
ředitel 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017

Telefon: +420 728 547 505
E-mail: kacerovsky@ckmotorsport.cz